O nás

Státní korporace ROSATOM sdružuje více než 250 podniků a vědeckých a výzkumných institucí působících v oblasti využití jaderné energie. Její součástí je také světově jedinečná flotila atomových ledoborců. ROSATOM je jedinou společností na světě s kompletním jaderným energetickým cyklem a vedoucí pozicí na světovém trhu jaderných technologii.

Vedoucí postavení ROSATOM ve světě:
1. místo ve výstavbě nových jaderných elektráren
1. místo v obohacování
2. místo v zásobách uranu
2. místo ve výkonu instalovaných jaderných elektráren
3. místo na světovém trhu s jaderným palivem

Rosatom Central Europe s.r.o. (RACE), dceřiná společnost firmy Rusatom International Network (RAIN), byla založena v květnu 2014. Jejím hlavním úkolem je poskytovat podporu aktivitám státní korporaci ROSATOM a jejím přidruženým společnostem na mezinárodních trzích, vyhledávat obchodní příležitosti, propagovat výrobky a služby ruského jaderného průmyslu, pomáhat navazovat úspěšná obchodní spojení, poskytovat marketingovou a PR podporu společnostem korporace ROSATOM a poskytovat další servis v oblasti mezinárodního obchodu na základě zadání korporace a jejích útvarů.

Zprávy & Oznámení

08.23.2016
Další úspěch projektu Proryv: TVEL vyrobil nové zkušební nitridické palivo
Ruský výzkumný ústav VNIINM, který patří do palivové společnosti TVEL, vyrobil v rámci projektu Proryv (česky průlom) dvě zkušební kazety obsahující nitridické směsné palivo.
08.17.2016
AERB udělila povolení ke spuštění 2. bloku JE Kudankulam
08.12.2016
Putin a Modi se prostřednctvím videokonference zúčastní slavnostního předání prvního bloku JE Kudankulam vybudovaného ruskými experty Indii
08.08.2016
Nejmodernější a nejvýkonnější ruský jaderný energoblok Novovoroněžské JE, který nemá ve světě obdoby, vyprodukoval první elektrickou energii
08.08.2016
Nejmodernější a nejvýkonnější ruský jaderný energoblok Novovoroněžské JE, který nemá ve světě obdoby, vyprodukoval první elektrickou energii

Jaderná energetika v médiích

08.09.2016
Rosatom postaví v Íránu osm jaderných reaktorů. Pomůžeme i s obohacováním uranu, řekl Putin
Rusko má v plánu postavit v Íránu osm jaderných reaktorů. Teheránu Moskva poskytne také půjčku 2,2 miliardy eur (59,5 miliardy korun) určenou na energetické projekty. V rozhovoru s ázerbájdžánskou agenturou Azertac to v pátek uvedl ruský prezident Vladimir Putin.

 

08.09.2016
Náměstek generálního ředitele Rosatom a ředitel divize pro inovace V.A. Peršukov: "Reaktor MBIR pomůže zahájit průmyslové využívání rychlých reaktorů"
08.04.2016
Letošní milníky ruské jaderné energetiky
07.29.2016
Jaderka za severním polárním kruhem